Nieuw gebouw voor Kinderdagverblijf Mowgli: duurzaam, avontuurlijk en klaar voor de toekomst

2 december '25

Het nieuwe pand van Kinderdagverblijf Mowgli, dat ook op het landgoed ligt, is allesbehalve standaard. Met het gebruikt van hout als belangrijkste bouwmateriaal en biobased materialen zoals houtvezelisolatie, vlas (gewas) en CLT (kruislaaghout) verkleint dit gebouw de ecologische voetafdruk. “We wilden een gebouw dat zo min mogelijk belastend is voor het milieu,” vertelt directeur Roel Vugts. Het nieuwe pand doet denken aan boomhutten in een berglandschap, precies in de lijn met de avontuurlijke visie van het kinderdagverblijf.
image alt

Uniek lichtplan en speelse tuin

Binnen is er veel aandacht voor sfeer. Het lichtplan is speciaal ontworpen om mee te bewegen met de seizoenen en het daglicht. Zo ontstaat een prettige omgeving voor zowel rustige activiteiten als avontuurlijk spel. “Het is echt uniek binnen de kinderopvang,” aldus directeur Roel Vugts van Kinderdagverblijf Mowgli.

Buiten wordt het minstens zo bijzonder. De tuin krijgt hoogteverschillen, taluds en losse speelelementen zoals boomstammen en planken. Geen standaard speeltoestellen, maar ruimte voor fantasie en risicovol spel (veilig, maar uitdagend). Kinderen kunnen zelf bruggetjes bouwen, zandkastelen maken en hun creativiteit de vrije loop laten. 

image alt

Buiten spelen en ontdekken

Bij Mowgli draait alles om beweging en avontuur. “Slecht weer bestaat niet, slechte kleding wel,” is het motto. Kinderen spelen buiten, ook in de regen of kou, en binnen is er ruimte voor knutselen en creatieve activiteiten. Beeldschermen? Die zie je hier niet. Het doel: kinderen laten ontdekken, bewegen en genieten van de natuur.

Met de komst van een groene woonwijk naast het kinderdagverblijf liggen er nog meer mogelijkheden. Denk aan wandelingen door de buurt of spelen op een veldje. Alles om kinderen een actieve en avontuurlijke dag te geven.

Samen groeien met de buurt

Mowgli kijkt verder dan het nieuwe gebouw. Door de nieuwe woonwijk op Kloostergoed Theresia, hoopt de directeur ook op een goede band met de buurt. Wellicht kunnen er zelfs gezamenlijke activiteiten plaats vinden, elkaar helpen in de moestuin of gewoon een jaarlijkse bijeenkomst. Er zal ook een feestelijke opening komen van het nieuwe pand, het zou gezellig zijn als toekomstige buurtbewoners hier ook een kijkje komen nemen en we een fijne band met elkaar kunnen opbouwen.

Nieuwsgierig geworden?

Ook wonen op Kloostergoed Theresia met de kinderopvang om de hoek? Bekijk het actuele woningaanbod en wie weet zit jouw droomwoning hier tussen!

Bekijk woningaanbod
Lees meer De bouw van De Moestuin en De Poel kan starten
vraagt om een gevel van hout Wonen in het bos